Тростянецькі депутати намагаються врятувати локомотивне депо “Смородине”

Депутати Тростянецької міської ради підтримали звернення до центральних органів влади щодо збереження Локомотивного депо «Смородине».

Рік тому депутатам спільно з керівництвом Локомотивного депо «Смородине» завдяки рішучим діям вдалося зберегти це підприємство: рішення правління АТ «Укрзалізниця» щодо ліквідації депо у Тростянці було скасовано.

І ось знову керівництво АТ «Укрзалізниця» ухвалило рішення від 06.04.2020 року щодо впровадження заходів регіональної філії «Південна залізниця» по ліквідації та реорганізації виробничого підрозділу «Локомотивне депо Смородине» на Південній залізниці в оборотне депо виробничого підрозділу «Локомотивного депо Основа».

Звернення профспілки Локомотивного депо «Смородине», в якому висловлювалась стурбованість щодо реорганізації підприємства, розглядалося депутатами 17 червня на черговій сесії Тростянецької міської ради.

«У процесі реорганізації Локомотивного депо «Смородине» планується скоротити 45 кваліфікованих працівників. Сума заощаджених від цього коштів – це капля в морі в масштабах Укрзалізниці, – говорив на сесії Юрій Бова, міський голова, – І це при тому, що Локомотивне депо Смородине перебуває у числі стабільних серед депо Регіональної філії Південної Залізниці. Такі дії не дадуть жодного економічного ефекту, лише призведуть до погіршення експлуатації та безпеки руху поїздів. Ми не повинні цього допустити!»

Як зазначали на сесії, Локомотивне депо « Смородине» має якісні показники у забезпеченні безперервних залізничних перевезень та безпеку руху поїздів не лише територією Тростянеччини, а й на всій Сумській дирекції залізничних перевезень, загальною протяжністю близько 500 кілометрів; забезпечує якісним транспортним залізничним сполученням мешканців 7 районів Сумщини та райони Харківщини й Полтавщини.

Окрім того, якісних транспортних послуг потребують підприємства з іноземними інвестиціями ПрАТ «Монделіс Україна» та ПрАТ «Якобз Дау Егбертс України», й підприємства, які створюються у Тростянці – ТОВ «Універсальний зерновий комплекс» та ТОВ «Кононівський елеватор».

Депутати Тростянецької міської ради одноголосно ухвалили  рішення щодо направлення звернень до Прем’єр-міністра, до Міністерства інфраструктури України, керівництва Укрзалізниці, до депутатів, які представляють інтереси Сумської області у Верховній Раді – з вимогою скасувати рішення про ліквідацію депо у Тростянці – одного з бюджетоутворюючих у Тростянецькій ОТГ.