Три головні помилки ігрових ноутбуків і як їх уникнути

Сучасні ігрові ноутбуки — поєднання компактності та продуктивності й терморегулювання. Але оскільки ці пристрої працюють на межі можливостей, користувачі легко припускаються помилок, які значно знижують продуктивність і термін служби пристрою.

Сучасні ігрові ноутбуки — поєднання компактності та продуктивності й терморегулювання. Але оскільки ці пристрої працюють на межі можливостей, користувачі легко припускаються помилок, які значно знижують продуктивність і термін служби пристрою. Якщо ваш ігровий ноутбук працює не так, як очікувалося, перевірте, чи не зробили ви щось неправильно.

Використовувати одноканалову пам’ять

Багато хто дивиться на кількість пам’яті, але не всі цікавляться режимом її роботи. У той час як гідні ноутбуки для ігор оснащені підібраними парами модулів ОЗП, які працюють у двоканальному режимі, більш доступні варіанти постачаються лише з одиничними планками, що знижує пропускну здатність пам’яті вдвічі.

Це серйозна помилка, яка коштує від 10% до 40% ігрової продуктивності. Двоканальний режим особливо актуальний для сучасних ігор з відкритим світом, в яких використовуються технології потокової передачі текстур, що створює значне навантаження на пропускну здатність пам’яті. Перед купівлею лептопа дізнайтеся, чи передбачено два слоти для ОЗП, щоб можна було замінити поточну пам’ять на дві швидких планки.

Вибір ігрового ноутбука з роздільною здатністю 4K

Продуктивність у портативних ігрових рішеннях дається не так легко, і немає сенсу додатково навантажувати пристрій. Але саме це і відбувається, коли ви вибираєте модель із дисплеєм 4K. Такий екран містить 8,3 мільйона пікселів, що вчетверо більше, ніж у традиційного Full HD, і більш ніж удвічі більше, ніж в екрана 1440p.

Лептоп 4К — непогана ідея сама по собі. Але оскільки шейдери GPU розраховують ефекти на основі кожного пікселя, для рендерингу одного кадру графічному процесору потрібно висвітлити, затінити, розфарбувати та обробити близько:

  • двох мільйонів пікселів на дисплеї Full HD;
  • до 3,6 мільйона пікселів у 1440p.

За 8,3 мільйона пікселів тому самому графічному процесору знадобиться вчетверо більше часу для рендерингу одного кадру на дисплеї 4K. Звісно, можна знизити налаштування графіки, але тоді навіщо купувати модель із можливостями, якими ви не користуєтеся.

Намагатися розігнати лептоп

Якщо все зроблено правильно, розгін CPU і GPU підвищує продуктивність настільних ігрових систем. Але варто збільшити розгін до певної межі, підвищене енергоспоживання та перегрів призведуть до перевантаження підсистем живлення та охолодження комп’ютера. З’являться мікрофризи, проблеми з частотою кадрів і загальне зниження ігрової продуктивності.

Розгінний потенціал залежить від того, скільки енергії та охолодження ви можете забезпечити системі. Це не вважається проблемою для великих ігрових баштових ПК. Але ігрові ноутбуки, за своєю конструкцією працюють на межі можливостей живлення та охолодження. Фактично, більшість лептопів середнього та низького цінового діапазонів мають негативний розгінний потенціал, і будь-які спроби прискорити пристрій призведуть до непередбачених наслідків.

З іншого боку, зниження напруги на GPU і CPU значно знижує загальну споживану потужність і тепловиділення ноутбука, зменшує тротлінг і покращує частоту кадрів. Це не тільки поліпшить ігровий процес, а й збільшить термін служби пристрою.