Цікаве для чомучок

Дитина тільки-но народжується й одразу стає чомучкою. Їй все цікаво: дізнатися як пахне мама, спробувати брязкальце на смак, дізнатися як повзає черв’як, з’ясувати куди біжить дядько в рекламі і інше. Більш дорослі діти цікавляться життям савців, спортом, механікою тощо. Можливо хтось з юних сумчан вже зараз цікавиться новинами чи просто хоче дізнатися більше про природу, особливості поведінки людини чи космос? Якщо так, то читайте, буде цікаво.

Так, люди, що гризуть ручку, найчастіше є творчими натурами.

Щоб випити всю кров людини, потрібно 120 000 комарів.

Зірки — це величезні кулі з розпечених газів, але розпечені вони не однаково. Найгарячіші світяться блакитним світлом. Ті, що трохи холодніше — білим. Ще холодніше — жовтим. Потім — помаранчевим, червоним… В кінці кінців вони гаснуть точно так, як ліхтарик, в якому сіла батарейка.

А літаки літають на висоті 10 км через оптимальну щільність повітря. Воно необхідне лайнеру для роботи двигунів і для створення підйомної сили. Так, чим більша швидкість польоту, тим нижча оптимальна щільність повітря. У щільному повітрі біля землі швидко летіти неекономічно. А на висотах більше 12-15 км лайнеру довелося би розвинути надзвукову швидкість, щоб забезпечити підйомну силу і кисень для двигунів.