Цікавинки для чомучок

Дитина тільки-но народжується й одразу стає чомучкою. Їй все цікаво: дізнатися як пахне мама, спробувати брязкальце на смак, дізнатися як повзає черв’як, з’ясувати куди біжить дядько в рекламі і інше. Більш дорослі діти цікавляться життям савців, спортом, механікою тощо. Можливо хтось з юних сумчан вже зараз цікавиться новинами чи просто хоче дізнатися більше про особливості функцій організму тварин чи цікаве про природні явища? Якщо так, то читайте, буде цікаво.

Чому чути шум моря в мушлі? Існує поширений міф про те, що якщо піднести раковину до вуха, то можна почути шум моря. Насправді це чутні звуки навколишнього середовища, резонуючі зі стінками раковини. Ті ж шуми будуть чутні і за допомогою будь-якої іншої ємності, наприклад, чашки, прикладеної до вуха, або навіть зігнутої долоні.

Чому собака висовує язик? Відкрита паща з висунутим язиком у собаки виконує функцію, аналогічну функції автомобільного радіатора, тобто знижує підвищену температуру тіла. На тілі собаки занадто мало потових залоз, в основному, вони розташовуються на лапах, між пальцями. Тому звичайний спосіб зниження температури шляхом випаровування вологи з поверхні тіла для собачого організму недоступний. Основне навантаження при випаровуванні вологи у собак лягає на легені, цьому сприяє прискорене дихання. Висунутий, рясно змочений слиною язик дозволяє збільшувати площу випаровування і його ефективність. При виборі намордника слід вибирати таку конструкцію, яка дозволить псу вільно відкрити пащу і знизити температуру тіла після фізичного або емоційного навантаження.