Ціна кадетства у сумському кадетському корпусі (+ВІДЕО)

Скандал із кадетським корпусом, що розпочався наприкінці зими, триває і досі.

Шокуючі факти про методи виховання дітей стусанами повідомляють батьки учнів ліцею. Більш того, кажуть, і побори там постійно. Проблему донесли до облради. Там днями зібрали комісію, аби вислухати всі сторони конфлікту. У словесному поєдинку зійшлися батьки, яким грошей для кадетського корпусу не шкода, і ті, хто не розуміє, чому вони повинні віддавати кругленькі суми закладу, який мала б фінансувати держава.

“Всі повинні були здати по 2000 гривень на цей фасад. 1000 гривень з усією роти зібрали на організацію нібито свят. Чи не багато, не мало, але якщо рота становить 160 осіб, то це 160000 гривень. Щомісяця, без пояснення, без квитанцій: ліцей кадетського корпусу – 9 300, фонд кадетського корпусу – 8 100”, – розповідає мама кадета Юлія Вороніна

Жінка каже, намагалася дізнатися банківські реквізити офіційного рахунку кадетського корпусу, аби перерахувати кошти туди. Проте його – не існує. Гроші у ліцеї збирає…батьківський комітет, за спеціальною схемою.

“Здаємо 300 грн. щомісяця, з нашої роти, 3-й, виходить близько 45 тис. грн. на місяць збирає рота. Збір цих грошей відбувається в офіцерській кімнаті, готівкою”, – розповідає жінка

Більш того, до рук батьків потрапили документи, які підтверджують, що мерседес генерал-майора Юрія Свідлова ремонтували також за батьківський кошт. Батьківський же комітет, що з’явився на засідання  відстоювати честь та гідність очільника кадетського корпусу, у такому факті не бачить нічого страшного.

“Якщо у 2014 році хтось з батьківськіх комітетів, або батьки якоїсь роти вирішилі відремонтувати “Мерседес” за 320 євро, – то це їх особисті проблеми”, – член батьківського комітету Тетяна Шульга

І те, що заклад фінансується державою – батьківський комітет також не цікавить. Разом і з забороною поборів у навчальних закладах.

Депутати ж запросили у обох сторін документи, аби чітко розуміти, хто куди і скільки витрачає. Відтак, робоча ж група має завершити вивчати це питання вже у квітні.