Циркачі з парку “Казка” заплатили штраф за забруднення ґрунту

Вчора, 24 березня, до Держекоінспекції в Сумській області звернувся житель Сум зі скаргою на забруднення навколишнього середовища в дитячому парку «Казка» працівниками пересувного цирку. На місце події відразу виїхали держінспектори з охорони навколишнього природного середовища Сумської області. Під час візуального огляду територій було встановлено скид неочищених стічних вод з циркових вагончиків-трейлерів безпосередньо на землю.
Цей факт є порушенням ст. 35 Закону України «Про охорону земель» і тягне за собою відповідальність, передбачену ст. 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Крім того, фахівцями відділу інструментально-лабораторного контролю були відібрані проби ґрунту на місці витоку стічних вод. Якщо за результатами лабораторного аналізу в ґрунті буде встановлено перевищення вмісту забруднюючих речовин, то Держекоінспекція буде розраховувати збитки, завдані навколишньому середовищу.
Екологи викликали відповідальну особу цирку, щоб отримати пояснення і скласти протокол про адмінправопорушення. У розмові з інспекторами представник цирку визнав провину. Він оплатив штраф у повному обсязі та зобов’язався в подальшому не порушувати вимоги природоохоронного законодавства.

Джерело www.gorod.sumy.ua