ЦВК відмовила у реєстрації ще двом кандидатам

У п’ятницю, 11 січня, Центральна виборча комісія (ЦВК) відмовила у реєстрації двом кандидатам у президенти України – Сергію Фаренюку та Віталію Велідченку.

Документи обох кандидатів не відповідали вимогам закону “Про вибори Президента України”.

Крім того, Сергій Фаренюк вніс заставу в розмірі три гривні замість 2,5 млн гривень, а Віталій Велідченко не подав у ЦВК заповнену анкету, передвиборчу програму, автобіографію в електронному вигляді та декларацію, і також не вніс заставу.

Як повідомлялося, у деклараціях п’ятьох зареєстрованих кандидатів у Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК) виявили помилки та неточності.

Як зазначається, Сергій Каплін, Валентин Наливайченко, Віталій Скоцик та Андрій Садовий вже подали виправлені декларації.

“Інформація по кандидатам перевірялася у 10 базах даних. У Департаменті перевірки декларацій та моніторингу способу життя НАЗК повідомили, що помилки та неточності були виявлені в усіх перевірених деклараціях”, – йдеться у повідомленні.

За погодженням з Центральною виборчою комісією, Національне агентство перевіряє відомості у деклараціях кандидатів упродовж трьох календарних днів за спеціальною процедурою спецперевірки претендентів на ТОП-посади.

У Нацагентстві повідомили, що помилки в деклараціях підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата на пост глави держави.

Раніше Центральна виборча комісія відмовила в реєстрації кандидатом на посаду президента України правозахиснику із Броварів Володимиру Ратушу.

Реєстрація кандидатів у президенти триватиме до 8 лютого включно. Голосування на виборах Президента відбуватиметься 31 березня з 8:00 до 20:00. Результати голосування ЦВК має встановити до 10 квітня.

Джерело: today.ua