Туризм під час карантину: дивовижними місцями Сумщини

Пандемія коронавірусу змусила багато країн закрити кордони та відмовитися від прийому туристів найближчим часом. Поки туристичні принади Франції та Шотландії (підставте сюди назву країни, до якої мріяли поїхати 😉 ) для сумчан недоступні, можна скористатися нагодою та помандрувати рідними краями. Ми пропонуємо добірку цікавих і колоритних місць Сумщини.

Крейдяні гори

Сумщина – область, яка спочатку ніби нічим не вражає, та  насправді містить багато цікавих містечок для гарного проведення часу. Тут сховалося унікальне та неймовірно красиве явище природи – крейдяні гори.

Місцеві жителі відзначають, що в крейдяних горах можна знайти так звані «чортові пальці», тобто скелети молюсків белемнітів, які дуже схожі на сучасних кальмарів.

Раніше на місці гір був кар’єр з видобутку крейди, а тепер – це прекрасне місце для романтичних прогулянок і фотосесій. Тут не зустріти натовп мандрівників. Тому можна сміливо зупинятися з наметом біля гір і спостерігати, як красиво вони висвітлюються  променями венчірнього сонця.

Доїхати до цієї краси дуже просто. Крейдяні гори знаходяться відразу за селом Могриця Сумської області. З автовокзалу міста Суми щодня кілька разів на день ходять автобуси.

Фортеця «Круглий двір»

Дивовижна фортеця «Круглий двір»  в місті Тростянець була побудована у 1749 році сім’єю Надаржинських. «Круглий двір» також є невід’ємною частиною системи підземних ходів і має окремі виходи до панського будинку і Благовіщенської церкви. Свого часу використовувалася як стайня, склад, театр і навіть як оборонна споруда для захисту від татар. Останні декілька років у «Круглому дворі» проходить музичний фестиваль «Схід-рок» та фестиваль історичної реконструкції “Стара фортеця”, що однозначно підвищило його пізнаваність серед молоді.

Біля садиби розташований палац князя, який також можна відвідати. Раніше в маєтку Василя Голіцина жив і творив російський композитор Петро Чайковський, який написав тут знамениту увертюру «Гроза». На території маєтку розбитий дендропарк з декількома ставками, багатовіковими дубами та мінеральними джерелами. Також тут облаштована алея закоханих з пам’ятником серцю. До міста Тростянець можна дістатися з Сум поїздом та автотранспортом.

Дорога автомобілем – по трасі Н12/Р45 займає не більше години. Також курсують поїзди «Ужгород-Лисичанськ», «Київ-Костянтинівка» або «Київ-Харків» та приміські поїзди.

«Сім джерел»

Глухівський район багатий на різні джерела та колодязі, до них ставилися з дбайливістю представники минулих поколінь. Так, на березі річки Лапуга в селищі Шалигіно є дивовижне природне місце – «Сім джерел». Урочище – не просто чудове місце для відновлення водного балансу в жаркий день. Місцеві жителі вважають, що вода має ще й лікувальну дію.

«Сім джерел» розташовані в Шалигіно, що в 20 кілометрах від Глухова. Звідти в село курсують прямі автобуси. Доїхати можна і автомобілем, прямуючи по шосе Р44 і Е38.

Гора Золотуха

Гора Золотуха розташована в районі міста Ромни. У товщі гори можна відшукати цілий набір корисних копалин. Це місце отримало популярність завдяки тому, що на його території була знайдена перша в Україні нафта.

В околицях Золотухи розташована каплиця, споруджена в ім’я новомучеників кирилівських, які загинули в цьому місці 15 вересня 1918 року від рук більшовиків.

Шелехівське озеро

Гідрологічною пам’яткою природи загальнодержавного значення є озеро Шелехівське. Озеро – унікальне, адже ця природна водойма виникла на дні глибокої, вкритої лісовою рослинністю балки на правому березі річки Псел. Вчені розрахували, що утворилося озеро ще за часів льодовикового періоду. Величезні зрушення гори загородили дорогу талим водам і створили крижану водну перешкоду.

До сьогоднішнього дня озеро відрізняється своїми холодними водами. Північну сторону озера називають Гузир. Навколо озера – мальовнича природа гідрологічного заказника місцевого значення «Шелехівського». Туристи бувають рідко, може, саме завдяки цьому Шелехівське озеро змогло зберегти свою первозданну красу.

На озері є невеликий острів, до якого веде місток. Місцевість навколо озера досить дика та незаймана. Тут панує спокій та природна сила. Є альтанка та лавки, де можна відпочити.

Доїхати до озера можна на машині по дорозі Н07, що веде з Києва до Сум. За Ромнами, біля села Штепівка, повернути на дорогу Т1906 у бік села Межиріч.

Анастасія Лисянська