У “Дії” з’явилася послуга подання заяви на відшкодування вкладів, які зберігалися у збанкрутілих банках

Як розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, для вкладників 34 збанкрутілих банків запроваджується послуга “Повернення вкладів”. Її запустили Мінцифри та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.

“Відтепер, щоб отримати кошти, не треба ходити в банки та стояти в чергах. Достатньо зробити кілька кліків в “Дії”. Це важливий інструмент підтримки великої кількості людей, адже йдеться про 1,4 млн рахунків, відкритих в банках, які збанкрутіли”, – вважає Федоров.

Новою послугою можуть скористатися всі громадяни України, які є вкладниками. Місце їхнього перебування неважливе. Усе можна зробити у застосунку “Дія”:

  • перейти на вкладку “Повернення вкладів”;
  • обрати з переліку банк, в якому був відкритий рахунок;
  • вказати карту “єПідтримка”, на яку згодом надійдуть кошти.

Слід зауважити, що у випадку зберігання коштів одразу в кількох банках, заяви на відшкодування подають окремо.

Якщо клієнт збанкрутілого банку не має карти “єПідтримка”, її також можна оформити в застосунку, обравши для відкриття рахунку один із банків-партнерів Фонду гарантування: ПриватБанк, Укргазбанк, ПУМБ, Universal Bank/monobank або Ідея Банк.

За словами директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлани Рекрут, вся верифікація даних заявника відбувається онлайн за базами даних Фонду.

“Коли вкладник подає заявку, то швидко в онлайн-режимі йде верифікація. Вся інформація є в базах даних Фонду: чи дійсно цей вкладник існує у реєстрах, чи дійсно в нього є ці рахунки. Тобто ми верифікуємо суму, а далі вже за допомогою можливості “Дії” верифікується особистість заявника – його паспортні дані, ідентифікаційний код”, – деталізувала Рекрут.


Запрошуємо підписуватися на наші сторінки у соцмережах, щоб отримувати ще більше актуальної інформації!

Telegram

YouTube

Facebook

Instagram