У Глухівському кар’єрі кварцитів виявлено більше ста порушень з охорони праці

Днями у ТОВ «Глухівський кар’єр кварцитів» Управлінням Держпраці у Сумській області було проведено планову перевірку щодо дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, безпечного поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, а також ведення робіт, пов’язаних з геологічним вивченням надр.

За результатами перевірки було виявлено 122 порушення, видано 8 обов’язкових для виконання приписів. До адмінвідповідальності шляхом накладання штрафів притягнуто 6 посадових осіб. На підприємство як на суб’єкт господарювання Управлінням Держпраці накладено штраф за порушення Кодексу законів України про працю.

Фахівцями Управління Держпраці у ТОВ «Глухівський кар’єр кварцитів» виявлені порушення, пов’язані із раціональністю вилучення і використання запасів корисних копалин і наявних у них компонентів. Підприємством не забезпечується повне і комплексне геологічне вивчення надр.

Поруч із цим виявлено низку порушень правил охорони праці. Основним є відсутність служби охорони праці, яка мала б контролювати умови праці у кар’єрі, дотримання працівниками правил безпеки, та сприяти уникненню виробничого травматизму та професійних захворювань. Інспекторам Держпраці не було надано інформацію про проходження психофізіологічної експертизи працівниками кар’єру, що є порушенням Закону України «Про охорону праці».

Суттєвим порушенням є відсутність на момент перевірки ТОВ «Глухівський кар’єр кварцитів» дозволу на експлуатацію обладнання підвищеної небезпеки, а саме устаткування, пов’язаного з використанням та зберіганням, небезпечних або шкідливих речовин. Також  у підприємства не було дозволу на проведення робіт підвищеної небезпеки, зокрема, газонебезпечних робіт та робіт у вибухопожежонебезпечних зонах.

На момент перевірки не було призначено на підприємстві й особу, відповідальну за газове господарство. Електротехнічні працівники підприємства не забезпечені достатньою кількістю гумових рукавиць та спеціальним взуття для виконання робіт в електроустановках.