У Конотопі будують житло для військових та їх родин

Вони ремонтують залізничні колії та мости, пошкоджені внаслідок бойових дій, відбудовують військові містечка, відновлюють зруйновані від снарядів дитячі садочки та школи і розміновують транспортні шляхи. Вони – це військові Державної спеціальної служби транспорту. Вони піклуються про державну інфраструктуру, а держава – про них.

Відтак, для військових 36 шляховідновлювального полку цієї служби, який розташований у Конотопі, будується житло. Більшість контрактників та офіцерів забезпечені квартирами прямо поблизу їх частини. Тут вже є 4 будинки, зараз зводять 5-й.

 «Це у нас з 2006 року 27-й будинок по штату.  85% офіцерів, прапорщиків, контрактників забезпечені житлом. Такого, безумовно, немає в жодній структурі», – розповідає Микола Мальков, голова адміністрації Державної спеціальної служби транспорту.

Заливати фундамент будівлі розпочали минулого року, цей етап робіт вже завершили. Також у фундамент заклали скріплений підписами лист у майбутнє, для нащадків. Капсулу помістили у цокольний поверх будинку, й заклали її цементом. І вже незабаром продовжать роботи з будівництва наступних поверхів.

 «У 2020 році ми плануємо отримати з державного бюджету України 20 млн гривень для будівництва 24-квартирного житлового будинку для військовослужбовців нашої військової частини та членів їх сімей. Планується з 24 квартир побудувати 12 однокімнатних та 12 двокімнатних квартир», – розповів про майбутні плани Сергій Сахно, заступник командира батальйону з морально-психологічного забезпечення.

Попередні 4 будинки військові будували за кошти спецфонду служби, на п’ятий отримали допомогу з держбюджету.

Окрім покращення житлових умов, військових забезпечують і технікою та обладнанням для проходження служби. Нещодавно полк отримав від місії ОБСЄ спорядження для групи розмінування: сумки для гуманітарного розмінування, «кошки», особисті сумки, бронежилети, каски, рації,  металодектори та міношукачі.

Забезпечений полк і спецтранспортом. Ця машина зв’язку – ще з радянських часів, військові переобладнали її власними силами та подарували автівці нове життя.  Вона призначена для зв’язку полку з управлінням адміністрації державної служби транспорту.

 «Було прийняте рішення на переобладнання даних тунгів старого зразка радянського союзу. Вони переобладнані під сучасний вид командно-штабної машини техніки зв’язку. Всередині обладнані сучасними видами зв’язку», – розповів Вадим Аніщенко, заступник командира полку з озброєння.

Транспорт має автономну систему живлення на базі переносних електростанцій. У причепі транспорту є місце для відпочинку особового складу з телевізором та навіть душова. Окрім цього, полк отримав сучасне авто розмінування та транспорт для проведення ремонтних робіт .

Подробиці –  в нашому сюжеті.