У Конотопі хочуть звільнити директора підприємства, на якому минулого року загинув працівник

Меру Конотопа направлене подання про розгляд невідповідності займаній посаді директора конотопського водоканалу. Таке рішення оголосив начальник Управління Держпраці у Сумській області  Юрій Семеног на нараді з підбиття підсумків всебічних комісійних перевірок низки конотопських підприємств.

За результатами проведеної перевірки у Конотопському КП ВУВКГ фахівцями Управління Держпраці  було виявлено більше 100 порушень законодавчих та інших нормативно-правових актів з охорони праці, а також 7 порушень законодавства про працю та зайнятість населення.

Основними порушеннями є відсутність дозволу на проведення робіт підвищеної небезпеки, недодержання Правил безпечної експлуатації посудин, що працюють під тиском. Значною проблемою є незабезпеченість у повному обсязі необхідними засобами електротехнічних працівників підприємства для роботи в електроустановках та на висоті відповідно до вимог безпеки.

Підприємством порушено умови дозволу на спеціальне водокористування. Не проводяться щорічні генеральні перевірки стану артезіанських свердловин водозабору, не контролюється ступінь зносу обладнання, стан труб. У період консервування свердловин вони не приводяться у стан, безпечний для людей, а також не додержуються вимоги щодо збереження родовища.

Чимало зауважень державних інспекторів викликала робота вентиляційних систем. Неповне видалення накопичених шкідливих газів може призвести до вибухів, викликати втрату свідомості працівників, що спускаються у машинне відділення або колодязь, навіть призвести до смерті.

Торік нехтування правилами охорони праці та промислової безпеки вже призвело до трагічних наслідків на підприємстві. У серпні 2015 року слюсар конотопського водоканалу під час виконання робіт у колодязі одержав черепно-мозкову травму. Врятувати чоловіка не вдалося.

Джерело konotop.in.ua