У Конотопі підозрюють, що новий пам’ятник Гуляницькому призначався не йому

Щойно в Конотопі, на розі вулиць Лазаревського, Г. Тхора та проспекту Червоної калини, відкрили постамент на честь Григорія Гуляницького, як місто вибухнуло від масових обговорень цієї події.

У цей же день у соцмережах з’явилася інформація з приводу того, що встановлене погруддя ніяк не належить вищезгаданому військовому діячу часів українсько-московської війни. Учасники обговорень наводять зразки фотографій Григорія Гуляницького і стверджують, що дана історична особа не має жодної схожості з тим погруддям, яке відкрили в місті.

Серед безлічі версій найбільш обговорюваною стала така: новий пам’ятник був виготовлений ще за часів президенства Віктора Ющенка і мав бути встановлений… Іванові Виговському. Його хотіли увіковічити на Конотопщині саме тоді, коли екс-президент готувався здійснити свій візит на Сумщину. Але з невідомих причин погруддя забракували, встановивши замість нього інше.

Після того, як пам’ятник  І. Виговському пролежав на складі чимало років, про нього згадали напередодні річниці Конотопської битви у 2016 році. І встановили, але не І. Виговському, а Г. Гуляницькому.

Підсумовуючи вищесказане, варто згадати, що у Конотопі є школа, названа на честь ніжинського полковника Григорія Гуляницького – №7. І саме на її території знаходиться пам’ятник Григорію Гуляницькому, макет якого в свій час був погоджений знавцями історії та краєзнавцями.  Порівняти цей образ із тим, який встановили у місті у липні 2016 року, здатен кожен охочий.

turis11.jpg.pagespeed.ce.YVEVMEo9pJ

Джерело: konotop.in.ua