У Могрицькому лісництві загинуло 50% берез і ясенів

Сумське обласне управління лісового та мисливського господарства провело семінар, присвячений темі висихання ясенів і берез. Учасники практикуму побували у лісових масивах Могрицького та Піщанського лісництв, де знаходяться пошкоджені всиханням дерева.

«Загальна площа земель лісового фонду Сумського лісгоспу близько 30 тис. га, 75 % з яких становлять твердолистяні насадження. Ясеневих чи березових у чистому виді у лісгоспі немає, тому визначити точно відсоток пошкоджених всиханням деревостанів важко», – зазначив головний лісничий Сумського лісгоспу Микола Щербак.

Та пошкоджені хворобою дерева видно неозброєним оком навіть нефахівцю: у лісовому масиві непоодинокі стовбури обезголовлених беріз та наче викорчувані з корінням ясені. У Могрицькому лісництві на площі в майже 1,5 гектари, де вік лісових культур 70 років,  ще 3 роки тому  були одиниці загиблих дерев. На сьогодні їх кількість зросла до 50%.

«Причиною всихання ясеня є грибок. Ще в дев’яностих роках потрапив він з Японії до Польщі, а потім стрімко розповсюдився по всій Європі. На Україні про всихання ясеня почали говорити у 2008 році, а науково підтвердили появу цієї проблеми у 2010. На превеликий жаль, ніякі препарати проти нього неефективні, грибок розвивається глибоко в деревині, швидко приводячи дерево до загибелі. Навіть в Англію, яка є острівною країною, грибок завели у 2012 разом з імпортними саджанцями ясеня»,- прокоментувала причини і масштаби проблеми директор ДСЛЗП «Харківлісозахист» Катерина Давиденко.

Лісівники постійно дбають про відновлення лісу, кожного року додаючи нові і нові гектари. Лише цієї весни впродовж лісокультурної кампанії на Сумщині було відновлено до 1,5 тис. га лісових насаджень.

1