У Охтирці вчительку госпіталізували з туберкульозом, тепер у групі ризику більше 100 школярів

Труїти дітей профілактичними ліками чи просто чекати на страшну хворобу? Перед таким нелегким вибором постали батьки учнів в Охтирці. А все тому, що їхню вчительку госпіталізували з відкритою формою туберкульозу. Зберігаючи лікарську таємницю, адміністрація закладу спричинила паніку серед батьків. Тож як довго педагог працювала, не знаючи про недугу?

Фтизіатр підтвердила: в навчальному закладі дійсно працювала хвора вчителька. Тому всіх дітей відправили на обстеження.

За словами матері школярки Юлії Гаврюкової, діти 1-4 класів вважаються умовно тубінфікованими, лікарі пропонують півроку лікуватися з важкимиа антибіотиками.  Шоковані новиною батьки кажуть – вже кілька місяців діти розповідали про недужого педагога, але такого страшного діагнозу ніхто уявити не міг!

У групі ризику опинилися більше сотні дітей. Але їхнім батькам ніхто не пояснює ні можливих наслідків, ні які заходи проведені у школі задля подальшої безпеки. Тож паніка батьків цілком зрозуміла.

Ірина Мансурова, заступник директора школи №3 м. Охтирки, прокоментувала ситуацію неохоче: “Це не те, що ми себе перестраховуємо, чи нам хтось заборонив казати, так передбачено, що ми не можемо оглашати діагноз жодного хворого педагогічного працівника”.

Адміністрація навчального закладу переконує – хвора вчителька не з’являлася у школі з моменту, як довідалася про недугу. А це – початок березня. У приміщеннях одразу провели всі необхідні санітарні заходи. Лікарі заспокоюють батьків: педагог вчасно звернулася по медичну допомогу. Втім, все одно рекомендують школярам медикаментозну профілактику.

Джерело: http://ntn.ua/