У Ромнах будують пункт для тварин «Вусолапохвіст»

21 (1)

У Ромнах ініціативна група МГО “Агенти розвитку” започатковує соціальний проект «Вусолапохвіст» – пункт стерилізації, вакцинації та чіпування бездомних тварин.

За словами активістів, у рамках проекту за спонсорські кошти буде побудований притулок за адресою вул. Залізнична, 125 (гаражі колишнього КП «Шляховик»). Подальше функціонування об’єкту забезпечить місцевий бюджет. Як стверджують спеціалісти, значних витрат міська казна не понесе. До того ж наразі проводяться перемовини із закордонними благодійними фондами, які готові допомогти місту у вирішенні цього питання.

Собак виловлюватимуть і доставлятимуть у пункт, який уже назвали «ВусоЛапоХвіст». Тварин будуть стерилізувати, вакцинувати, ставити їм кліпсу з номером, далі будуть вносити їхні дані в електронний реєстр та повертати на місце, де тварини були виловлені, або віддаватимуть їх новим господарям.

За очікуваннями організаторів притулку, в найближчі 5 років популяція бездомних тварин має зменшитися на 70%. Пункт не буде призначений для постійного утримування тварин. Його задача — лише скоротити популяцію гуманним способом.

Зараз на місці майбутнього притулку залитий фундамент. Уже завезені блоки зля зведення стін. Як швидко він буде збудований – залежить від надходження спонсорських коштів. На добровільних засадах чотирилапих безхатченків уже лікують ветеринари-волонтери, зокрема спеціалісти Міжрегіонального центру швидкого реагування.

У пункті стерилізуватимуть не лише собак-«сиріт», а й домашніх улюбленців, повідомляють у мерії.