У Ромнах вперше в Україні ведуть підготовку собак, які шукатимуть постраждалих на воді

Роменські рятувальники перейняли досвід у німецьких колег та почали впроваджувати у себе.
У Міжрегіональному центрі швидкого реагування ДСНС України (м.Ромни Сумської обл.) вперше в Україні розпочали підготовку собак з пошуку постраждалих на воді, повідомляють у Міжрегіональному центрі швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Цей метод вже широко використовують у Європі, зокрема у Німеччині, де за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ (GmbH) кінологи Державної служби України з надзвичайних ситуацій навчалися новітнім технологіям у своїх колег під час спеціально проведеного для них семінару.

«Даний спосіб пошуку постраждалих на воді із залученням собак значно полегшує роботу водолазів – прокоментував начальник МЦШР ДСНС України Сергій Біляєв. – Спеціально навчена собака економить працю десятків людей. Завдяки своєму нюхові та інтуїції чотирилапий рятувальник здатний уловлювати навіть найслабкіші запахи і відрізняти їх від тисячі непотрібних. Завдання кінолога полягає в тому, щоб «натаскати» свого пса саме на цей вид запаху та постійно підтримувати здобуті навички».

18d9a4e5fdf024525d533b37eb6ad222

Джерело: http://www.novpoglyad.com.ua/