У Шостці люди на візках вимагають дотримання їх прав

10 липня біля будівлі міськвиконкому у Шостці пройшла акція протесту людей з інвалідністю, які пересуваються на інвалідних візках.

Як розповів голова громадської організації «Паритет-Шостка» Дмитро Васильцов, на недавньому комітеті доступності було прийнято рішення дозволити одному з підприємців побудувати магазин без пандуса (буде передбачена тільки кнопка виклику). «Ми категорично проти такого рішення», – підкреслив він.

Торгову точку планується відкрити на вул. Знам’янській.

За словами Дмитра Васильцова, облаштувати пандус біля нового магазину можливо, і він пояснював це на комітеті доступності. Візочник каже, що ніхто не спромігся ретельно вивчити це питання.

«Є всі законні підстави для облаштування пандуса. Не можна зневажати права людей з інвалідністю. У Шостці і так лише 7-8 магазинів доступні для маломобільних груп населення», – зазначив керівник «Паритет-Шостка».

Він вважає, що комітет доступності повинен прислухатися до думки людей з інвалідністю та переглянути рішення.

З учасниками акції протесту поспілкувався міський голова Микола Нога. Візочники піднімали проблеми, пов’язані з пересуванням по місту. Йдеться про з’їзди з тротуарів, зниження бордюрного каменю  тощо. «Людям з інвалідністю пересуватися по місту дуже важко», – констатували учасники акції.

Міського голову попросили облаштувати тротуари тактильною плиткою, яка є дороговказом для незрячих людей.

Микола Нога розповів про те, що по вул. Свободи зараз роблять плитковий тротуар, що складається з двох смуг, і  червоною смугою завжди можуть пересуватися візочники.

Джерело: invak.info