У Шостці офіційно підтвердили спалах африканської чуми свиней

У Шостці сталася надзвичайна ситуація. 15 липня в одному з підсобних господарств зафіксовано захворювання африканською чумою свиней. Лабораторні дослідження, проведені НДІ лабораторної діагностики і ветеринарно-санітарної експертизи, підтвердили діагноз. Про це на прес-конференції 16 липня в міськвиконкомі повідомила в.о. начальника управління Держспоживслужби  в Шостці Надія Романченко.

Створено міський штаб із ліквідації надзвичайної ситуації. Його контактний телефон – 15-55 (цілодобово).

«… Проводяться заходи щодо ліквідації осередку африканської чуми свиней», – поінформувала Надія Романченко. Свиней умертвляють, спалюють, ведеться профілактична дезінфекція. З сьогоднішнього дня починаються подвірні обходи в приватному секторі міста для виявлення свиней. Всіх шосткинських свинок заб’ють і утилізують, щоб не допустити поширення небезпечного захворювання. Згідно з офіційними даними, населення в місті має185 голів свиней. За вилучених тварин держава виплатить компенсацію.

Вводяться карантинні обмеження. На виїздах із Шостки встановлять 7 блок-постів, де чергуватимуть ветеринари, поліція … Буде перевірятися транспорт, щоб із міста не вивозилася продукція із свинини.

Начальник управління безпеки харчових продуктів і ветеринарії Головного управління Держспоживслужби в Сумській області Віктор Науменко зазначив, що африканська чума свиней не становить загрози для людини.

«Поведінка людей повинна бути заспокійліва», – підкреслив він. Віктор Науменко повідомив, що реалізація м’яса поки не заборонена. У Шостці продаватимуть свинарську продукцію тільки з благополучних територій.

Як було озвучено на прес-конференції, підсобне господарство, де зафіксовано вогнище африканської чуми свиней, знаходиться поруч із 32-м мікрорайоном. За оприлюдненою інформацією, підсобне господарство належить приватному підприємцю, який працює на законних підставах.

За словами начальника управління з НС Ольги Ткаченко, для ліквідації надзвичайної ситуації задіяні всі необхідні сили і засоби.

«Я звертаюся до громадян міста пройти цей період спокійно, виважено», – закликав міський голова Микола Нога.

Нагадаємо, в минулому році спалах африканської чуми свиней була зафіксована в сел. Вороніж Шосткинського району.

Джерело: http://shostka.info/