У Шостці влаштували показ колоритного народного вбрання

9 лютого шосткинські та ямпільські музейники організували в Шосткинському краєзнавчому музеї презентацію популярних проектів, присвячених традиціям створення народного костюму.

Олена Тахтай, директор Ямпільського краєзнавчого музею, представила авторський освітній проект «Регіональний одяг Ямпільщини», в рамках якого відбулася демонстрація національних костюмів кінця ХІХ – початку ХХ століття.
«Мій проект з’явився у результаті цілого комплексу заходів: етнографічні, фольклорні експедиції, зустрічі з краєзнавцями, старожилами, очевидцями тих чи інших подій, збір речового, інформаційного і фотоматеріалів. Його унікальність – аутентичні народні костюми, які нам вдалось відшукати.  Для нас зараз важливо зберегти все те, що ще не втрачено, втрачене ж  відтворити і донести до громадськості…, – прокоментувала захід  Олена Тахтай.

Організатори представили шість оригінальних костюмів, серед них – одяг дівчат, жіночий і чоловічий одяг, а також вбрання нареченої.

За словами знавців, для жителів новгород-сіверського Полісся яскраве оформлення одягу не було характерними. Вони надавали перевагу м’яким,пастельним тонам. У вишивці використовували різні техніки – мережку, гладь, тамбур.  А хрестиком почали вишивати тільки наприкінці ХІХ століття, він став модним, адже легкий у виконанні.

Олена Тахтай розповіла, що чекала весільного вбрання для проекту півроку. Власниця спідниці і вишиванки не поспішала розлучатися з улюбленими речами, в яких виходила заміж і вона,і її мати.
У ході показу відвідувачі музею дізналися про аксесуари, які носили бабусі і прабабусі Полісся. Вони полюбляли буси з дутого чеського скла, які зараз можуть здатися схожими на ялинкові прикраси.

Виставкову залу, де проходила презентація проекту, прикрашали вишиті рушники з запасників Ямпільського і Шосткинського музею, а також унікальне полотно 60-х років ХІХ століття «Портрет поміщиці Васси Драгіневич із селища Вороніж», на якому художник Соболевський зобразив жінку в національному вбранні.

Джерело: http://shostka.info

_DSC6650