У Сумах безкоштовно тестуватимуть на вірусний гепатит С

У середу, 28 липня, у центрі Сум проведуть безкоштовне тестування на вірусний гепатит С до Всесвітнього Дня боротьби з вірусними гепатитами.

Захід організовує громадська організація “Клуб “Шанс” у партнерстві з КНП СОР “Обласний клінічний медичний центр соціально-небезпечних захворювань”.

Під час акції кожен охочий зможе безкоштовно в мобільній амбулаторії “Клуб “Шанс” пройти експрестест на гепатит С, отримати практичні рекомендації з профілактики вірусних гепатитів і алгоритм дій у разі діагностування інфекції.

Захід відбудеться на Покровській площі (біля Центрального універмагу (ЦУМ).

Початок о 17:00.

Довідково: Всесвітній день боротьби з гепатитами відзначають 28 липня. Вперше його провели у 2008 році за ініціативою Міжнародного альянсу по боротьбі з гепатитом. У 2010 році Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) внесла цю дату в свій календар, таким чином Всесвітній день боротьби з гепатитом отримав офіційний статус.

У липні 2020 року кількість людей із гепатитом С в Україні оцінювалася у 1 млн 300 тисяч, а гепатитом В – у понад 500 тисяч. 77 тис осіб із гепатитом В перебуває під медичним наглядом та 24 тис осіб із гепатитом С відповідно.