У Сумах біля озера Чеха висадять горіховий гай

19

На вихідних на взгірї над озером Чеха висадять понад 100 горіхових дерев.

Висадити планують садженці «Горіху чорного», який ще називають американським горіхом (латинською «Julgans nigra»). Горіхову рощу створять для рекреаційно-профілактичних цілей.

Ініціатором є громадська організація «Подумай». До еко-заходу запрошують усіх бажаючих сумчан. З собою бажано взяти лопату чи відро та бутерброди. Подробиці участі тут.

Довідка: Індійці Північної Америки вважали чорний горіх еліксиром життя, використовували його в лікуванні різних захворювань. Чорний горіх унікальний за своїми цілющим, загальнозміцнюючим і омолоджуючим впливом на людський організм, аналогів серед рослин йому не існує. Біологічно активні речовини чорного горіха володіють найціннішими антибактеріальними, протипаразитарними, протигрибковими, протипухлинними властивостями. Таке унікальне поєднання додає горіху неповторного евкаліпто-цитрусово-хвойного запаху. Горіх чорний є природним антибіотиком та окрім цілого ряду корисних властивостей, є окрасою парків і скверів, ціниться насамперед за високу якість деревини. Належить до найбільш цінних серед типу червоного дерева, деревина надзвичайно тверда, міцна, темно-коричневого кольору, має красиву текстуру. В природних умовах досягає 45 метрів висоти і 1,5-2 метри в діаметрі.