У Сумах будують унікальний Центр реабілітації дітей

Унікальний Центр реабілітації дітей планують ввести в експлуатацію вже у 2022 році.

«Нарешті втілюється мрія багатьох – будівництво унікального відділення відновлювального лікування, розраховане на понад 150 пацієнтів, де зможуть отримати фахову допомогу не тільки маленькі сумчани, а й мешканці всієї області та інших регіонів країни. У 2021 році проєктом передбачається утеплення даху, фасаду, заміна всіх вікон і системи опалення, далі – устаткування новим обладнанням», – повідомила начальниця управління охорони здоров’я Олена Чумаченко.

За словами чиновниці, перебування пацієнтів тут буде не цілодобовим, а спектр послуг буде спрямований не тільки на лікування патологій, зокрема, відновлення після захворювань дихальної, опорно-рухової, шлунково-кишкової систем, а й на оздоровлення дітей.

Головна мета Центру – профілактика розвитку інвалідності в дитячому віці, позаяк, враховуючи тенденцію постійного дозвілля саме в гаджетах, обертів набирають патології зору, сколіотичні постави та серцево-судинні захворювання, які, якщо будуть залишені без уваги, в подальшому можуть призвести до хронічних процесів. Тому відкриття такого відділення є надзвичайно важливим.

Загальний обсяг фінансування даного потужного проєкту, що пройшов через Державний фонд регіонального розвитку, складає 23 млн грн. У поточному році передбачається виділення понад 7 млн грн, з яких 4,3 млн грн – з бюджету Сумської міської тергромади та 3,3 млн грн – з Держбюджету, решту суми додадуть у наступному році, зокрема, на закупівлю дороговартісного обладнання для якісного надання медичних послуг.

Поділитися в соцмережах: