У Сумах хочуть воду з озера Чеха скидати у Псел

Воду з озера Чеха, можливо, скидатимуть у Псел. Для цього необхідно облаштувати  колектор від озера до річки через вулицю Івана Сірка. Колектор має бути довжиною майже у кілометр, і помістити його необхідно на глибину 7 метрів. Таке рішення хочуть прийняти у зв’язку із підтопленнями поблизу водойми.

«Під час забудови “Еспланади” і забудови в 11-12 мікрорайонах рівень води в озері Чеха значно збільшився, що призвело до підтоплення доріжок, які колись були. І подальша забудова “Еспланади” призводить до того, що підвищується рівень», – розповідає в.о. директора Департаменту інфраструктури Віктор Павленко.

Міський голова доручив створити робочу групу та запропонував долучити до неї й обласних екологів. Говорить, що такі роботи необхідно робити у комплексі, тож згадав і про інші водойми міста.

“Ми з вами казали про гідрологічний баланс всього міста, не тільки про Чеха. Треба зараз думати також про очищення наших двох невеличких річок Сумки та Стрілки, про гідроспоруду, про Псел, і це має бути одна система. Її можна покроково розбити на 3-4 єтапи, на декілька років», – переконаний міський голова Олександр Лисенко.

Також ви можете переглянути відео: