У Сумах іноземні експерти визначають індекс інтеркультурності міста

У Сумах із робочим візитом перебувають менеджер Національної Мережі ICC-UA (Інтеркультурні міста України) Ксенія Хованова-Рубікондо та експерт-урбаніст із Лондона Пол Чапман, котрі вивчать індекс інтеркультурності міста.

За словами міського голови Олександра Лисенка, процес реалізації положень Меморандуму, підписаного у березні цього року, набирає обертів. «До практичного втілення стратегії толерантного міжкультурного діалогу в місті долучаються не лише структурні підрозділи міської ради, а й громадські організації. Надважливим для Сум є співробітництво з іноземними експертами, оскільки ми завжди готові до обміну досвідом і запровадження нових підходів, форм і методів управління, що сприяють ефективній міжнародній співпраці», – підкреслив Лисенко.

Упродовж вчорашнього дня іноземні експерти поспілкувались із представниками структурних підрозділів, котрі розповідали про специфіку роботи своїх департаментів, управлінь та відділів та надавали відповіді за заздалегідь розробленим опитувальником.

Сумчани представили іноземним експертам кращі інтеркультурні практики міста, впроваджувані на базі навчальних закладів: школи № 18 та дитячого садка № 10, що здійснюються в рамках реалізації Меморандуму Національної Мережі Інтеркультурних міст України ICC-UA. Зокрема, директор школи № 18 Олександр Серпенінов повідомив, що нині в його закладі навчаються діти 24 національностей. Педагоги школи спрямовують свою діяльність на те, аби учні знали мову та культуру країни, де проживають, але при цьому не забували та шанували традиції свого народу.

У п’ятницю, 29 липня, до спілкування про інтеркультурність приєднаються також міський голова Мелітополя Сергій Мінько та в. о. директора департаменту культури Вінниці Максим Філанчук, котрі розкажуть про напрацювання та практики своїх міст у рамках проекту «Інтеркультурні міста України».