У Сумах людям з інвалідністю жити складно і небезпечно

Урядовий уповноважений з прав людей із інвалідністю Тетяна Баранцова проінспектувала вулиці міста та поспілкувалася із його жителями, які не мають змоги пересуватись на візках навіть на відремонтованих в минулому році вулицях. У тролейбусах не чути аудіоповідомлень про зупинки, а нові заклади освіти будуються вже з порушеннями. 

«У Сумах людям дуже важко пересуватися на візку. Ми вчора з Олегом (Олег Габ – громадський активіст, який займається питанням безбар’єрності та доступності для людей із інвалідністю) та заступницею голови облдержадміністрації Вікторією Медвідь проінспектували вул. Харківську в Сумах, – розповіла вона. – Розумієте, на одному боці є з’їзд, а на іншому немає. Або зроблений з’їзд з обох боків, але заїхати на них із проїжджої частини неможливо. Мене як людину на візку перекидає відразу. Це небезпечно для життя і дуже серйозна проблема».

Ще однією проблемою, яку побачила Урядовий уповноважений в Сумах, є відсутність озвучення зупинок у тролейбусах.

«Пристрої, які озвучують аудіоповідомлення про зупинки, у тролейбусах є, але водії не вмикають їх. І людина слабозряча не розуміє, на якій зупинці їй виходити», – констатувала Тетяна Баранцова.

 

 

Поділитися в соцмережах: