У Сумах можуть звільнити директорку школи, яка виганяє з приміщення волонтерів бабського батальйону

Сумські волонтери та представники Сумського бабського батальйону «Тил» звернулися з проханням до голови облради Семена Салатенка та мера Сум Олександра Лисенка знайти правові підстави, щоб залишити жінок-волонтерів у приміщенні школи №3, де вони плетуть маскувальні сітки, виготовляють «кікімори», шиють одяг для військових.

З цього приводу сьогодні, 4 липня, у Сумській обласній раді відбулася прес-конференція. За словами координатора СББ «Тил» Валентини Андріяшевої, директор школи №3 Ольга Волошина, в якій  нині локалізується бабський батальйон, усіма методами намагається припинити волонтерську діяльність, направлену на допомогу військовим.

Семен Салатенко відреагував на прохання активістів: «Я категорично проти таких неправомірних дій посадовців щодо роботи волонтерського центру. У школі є всі умови для його діяльності. Інтереси бійців, які захищають нашу країну на сході, мають бути понад усе. Питання переїзду волонтерів, які виготовляють захисну продукцію для військових, апріорі не повинно розглядатися».

Волонтери наголошували на тому, що вся їхня діяльність – виключно з власної ініціативи. У центрі працює навіть 82-річна бабуся. Кожна з жінок вкладає частину душі в роботу, аби хлопці були захищені маскувальними сітками, «кікіморами», були вдягнені.

У підсумку учасники засідання вирішили ініціювати звільнення директора школи Ольги Волошиної, написавши відповідні листи на ім’я міського голови Олександра Лисенка.

Нагадаємо, конфлікт між СББ «Тил» та директором школи розпочався ще в березні, а продовжився у червні, коли Ольга Волошина вимагала звільнити три приміщення, що займають волонтери, буцімто для ремонту.