У Сумах назріває черговий “туалетний” скандал?

7 липня на територію Сумської рятувальної станції, за словами її працівників, приїхала будівельна бригада. Не надавши жодних дозвільних документів – ні санітарного дозволу, ні будь-якого проєкту споруди, будівельники зламали паркан і почали вирізати асфальт для прокладки водопровідної труби – для облаштування вигрібної громадського туалету прямо за парканом служби, з боку студентського пляжу.

“Це неподобство, – каже Олександр Мизенко, начальник КУ «Сумська міська рятувально-водолазна служба». – Поруч з туалетом розташований наш майданчик, на якому ми заправляємо кисневі балони для роботи під водою від стаціонарної компресорної станції. Порушені санітарні норми, адже в прибережній зоні можна встановлювати тільки біотуалети або з бетонованою вигрібною ямою, адже всі нечистоти будуть просочуватися в ґрунтові води, а значить, потрапляти й у Псел. На мої заперечення проти такого «будівництва» ми почули тільки образи. Крім того, уявіть – кисень для балонів компресорна станція бере з навколишнього середовища. Так що, водолази, у яких і так дуже непроста робота, під водою будуть дихати повітрям від туалету? До того ж щоквартально рятувальна служба робить аналіз повітря на своїй території, і при наявності такого туалету, уявіть, які будуть проби?! Нам просто заборонять працювати. А тепер питання – хто дав розпорядження на таке будівництво і чи подумали про наслідки настільки «мудрого» рішення?”

Усі ці питання журналісти ВШ пообіцяли поставити профільним чиновникам. Виходить, заява мера Сум про те, що на Студентському пляжі з’явиться туалет, виливається у черговий скандал?