У Сумах обрали молодіжну раду – результатами задоволені не всі

У Сумах 4 серпня обирали молодіжну раду, яка працюватиме як консультативно-дорадчий орган при міській раді. Всього зареєструвалося 47 кандидатів. Частина кандидатів прийшли з групою підтримки і вимагали прозорості у прийнятті рішення щодо членів ради. Вони скандували “Рішення для молоді – за участі молоді!”, повідомляє Суспільне.

Установчі збори проводила ініціативна група. До неї увійшли чиновники, депутати, представники університетів і громадськості. Також були присутні кандидати, які хотіли увійти до молодіжної ради. На початку засідання голова ініціативної групи Станіслав Поляков пропонував обрати голову, секретаря засідання та лічильну комісію. Один з претендентів Максим Бондаренко сказав, що робити це має сама молодь.

“Те, на що ви посилаєтесь, абзац 21 пункт 12, говорить про затвердження складу молодіжної ради, не про обрання. Чому ви забираєте на себе функції та завдання, яких у вас просто немає?”, – сказав Бондаренко.

Як усе має відбуватися, пояснив голова обласної молодіжної ради Владислав Максименко.

“Ми відправили листи до Міністерства молоді та спорту, в управління молоді та спорту ОДА і до АМУ за детальним поясненням відділу молоді, як мають відбуватися самі збори молодіжної ради. Їм пояснили, що ініціативна група здійснює тільки підготовку основних установчих зборів, далі самоусувається”, – розповів Максименко.

Під час засідання молоді люди скандували “Рішення для молоді – за участю молоді!”. До них звернувся представник ініціативної групи Ігор Перепека:

“Якщо ви хочете горлом, візьміть горлом, тільки ваша громадська організація нічого не рєшає, вона і так нічого не рєшає, а так вообще нічого не буде”.

За півгодини голосуванням кандидатів обирають лічильну комісію, голову та секретаря зборів. Потім мають відбутися презентації, та із 47 претендентів 26 вирішують далі не брати участь у відборі.

“Ми переконані, просто заполітизована молодіжна рада з молодих людей, що мають політичні амбіції та причетні до певних політичних сил. І зараз просто заангажована ініціативна група буде обирати їх до цього складу і буде створена молодіжна рада на зразок 2018 року, яка була абсолютно недієва”, – сказав один з таких кандидатів, Максим Бондаренко.

Анна Мельник – одна з тих кандидаток, хто залишився.

“Мені здається, що деякі представники, кандидати до молодіжної ради, трішки неправильно розуміють сенс створення ради. На мою думку, люди політизують цю всю штуку реально, і починають говорити, що розділяються на два табори. Дуже хотілося, щоб насправді прийшла та молодь, яка буде працювати для молоді незалежно з якої громадської організації, з якого інституту чи самовисуванці, просто, щоб ми створювали щось нове”, – говорить вона.

Кандидати представляли себе по черзі та відповідали на запитання. За результатами набраних балів, які виставляла ініціативна група, склали рейтинговий список із 15 претендентів, який тепер мають затвердити сумські депутати.

Молодіжна рада – це інструмент, який можна використовувати як для росту і розвитку молоді, так і для “фасадної демократії”, вважає аналітик Бюро аналізу політики Віктор Бобиренко.

“Молодіжні ради працюють тільки тоді, коли беруть активну молодь, не політичну, не заполітизовану молодь, не ту, яка хоче стати депутатами, а ту, яка хоче робить конкретні справи, щоб якісь молодіжні ініціативи впроваджувалися, конкурси проєктів, молодіжні табори проводились, щоб був двіж. Але двіж під політичними знаменами завжди затюкується”, – говорить Бобиренко.

Після установчих зборів речниця Сумської міськради Ольга Семениста повідомила, що голова ініціативної групи Станіслав Поляков стосовно відбору до молодіжної ради Суспільному нічого не коментуватиме.


До Молодіжної ради потрапили: Антон Вода, Вікторія Лисянська, Вікторія Стома, Денис Устименко, Марина Уткіна, Олександр Хоменко, Олександр Школьний (по 10 голосів), Артем Бондарєв, Антон Вербицький, Іван Воробйов, Юлія Погрібна, Лілія Чорноштан (по 9 голосів), Євген Скрипка, Світлана Юрченко (по 8 голосів), Анна Мельник (6 голосів).