У Сумах переселенцям видають продуктові ваучери

В обласному центрі внутрішньо переміщеним особам, які нині проживають на Сумщині, почали видавати ваучери на придбання продуктів харчування – у рамках проекту Міжнародної Федерації Червоного Хреста і Червоного Півмісяця «Україна: громадський неспокій».

Усього їх отримають 1500 переселенців. Ваучери видаватимуть багатодітним сім’ям (три та більше дітей віком до 18 років), одиноким годувальникам із дітьми до 18 років, інвалідам 1, 2 групи віком до 70 років, людям похилого віку (70 років і старше).

Кожна особа отримає по 5 ваучерів, кожен номіналом 200 грн.

У багатодітних сім’ях та тих, де є одинокі годувальники, свій пакет ваучерів (5 штук) отримає кожен член родини. Інваліди та люди похилого віку – тільки на себе.

Видача документів відбуватиметься в Сумах у бібліотеці-філії № 17 (вул. Горького, 23/1). Першими їх отримають переселенці, котрі проживають в обласному центрі. У четвер, 16 червня, продуктові ваучери видаватимуть багатодітним сім’ям, у п’ятницю, 17 червня, – одиноким годувальникам, у суботу, 18 червня, – решті категорій.

Із 20 червня почнеться видача переселенцям із районів.

За словами регіонального-ваучер-координатора проекту Людмили ДАНИЛЕНКО, всі переселенці отримають свої ваучери до 26 червня.

Вони дійсні до 31 грудня 2018 року. Отоваритимуть їх у крамницях торговельної мережі «Сільпо», котра виграла відповідний тендер. Попри те, що ваучери продуктові, переселенці зможуть придбати за них і миючі засоби, і засоби гігієни, і товари домашнього вжитку тощо (за винятком алкогольних і тютюнових виробів).