У Сумах перевірятимуть стан пожежної безпеки у школах і садочках

Страшна пожежа в Одеському коледжі, у якій загинуло 12 людей (але, напевне, це ще не остаточна цифра, бо пошуки продовжуються) шокувала всю країну. У зв’язку з цим розпочалися перевірки. 

Тож і міський голова Сум Олександр Лисенко розпорядився перевірити стан пожежної безпеки у комунальних закладах міста.

Відповідне доручення надійшло начальнику відділу з питань надзвичайних ситуацій Артуру Петрову та начальниці управління освіти і науки Антоніні Данильченко.

Також керівник обласного центру зауважив, що пожежні служби мають проінформувати населення про шляхи евакуації у житлових приміщеннях на випадок ймовірної пожежі.

«Всі повинні знати, як відбувається евакуація. Доступ до виходів має бути вільний і на шляху не повинно бути ніяких обмежень – залізних решіток і закритих дверей, звертаю увагу, що цілодобово! Ви знаєте про те, що сталось в Одесі, щоб у Сумах такого у жодному разі не було! Відзвітуйте мені всю інформацію про ситуацію з пожежною сигналізацією в усіх школах, садочках і решті комунальних закладів Сум, тому що вона не в усіх у належному стані. Перевірте і складіть відповідний план дій!» – сказав посадовцям очільник міста.

У свою чергу полковник служби цивільного захисту населення, начальник першого державного пожежно-рятувального загону ДСНС України в Сумській області Іван Москаленко зауважив, що дотримання правил пожежної безпеки у приватному фонді (багатоповерхові, приватні будинки або гуртожитки) покладається особисто на власників або наймачів квартир.

Нагадаємо, у середу, 4 грудня, в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу на третьому поверсі шестиповерхового навчального корпусу сталася пожежа. Окрім освітньої установи, у будівлі знаходились й 19 інших організацій. За останніми даними, в  результаті загоряння загинули 12 осіб, постраждали понад 30.