У Сумах поліцейські вчили восьмикласників стріляти із пневматичного автомату і гранатомету “Муха”

Працівники сектору Управління превентивної діяльності ГУНП України в Сумській області організували для учнів  восьмих класів Сумської загальноосвітньої школи IIII ступенів №2 імені Дмитра Косаренка похід у тир фізкультурно-спортивного товариства «Динамо”. Там для школярів влаштували імпровізовані змагання із стрільби, повідомляють у секторі комунікації ГУ НП у Сумській області.

«Спочатку хлопці без особливого ентузіазму відгукнулись на пропозицію провести урок «на виїзді», – говорить вчитель фізичного виховання Сумської загальноосвітньої школи №2 Олександр Демченко. – Проте, коли дізнались, куди ми їдемо, а особливо вже тут, коли взяли до рук зброю, були у захваті. Загалом, сьогоднішні стрільби – це дуже цікавий досвід і для них, як для учнів, і для мене, як педагога. І урок, потрібно сказати відверто, безумовно вдався».

PM465image001

Перед стрільбами школярі пройшли інструктаж. Як правильно заряджати зброю, як і куди краще цілитись юним відвідувачам розповів сивочолий динамівський інструктор, за плечима якого – численні роки як бездоганної служби в правоохоронних органах, так і немалий мисливський досвід. Розповідаючи про зброю, чоловік акцентував особливу увагу на заходах безпеки, і підлітки, які досить скептично ставляться до будь-яких повчань, серйозно сприйняли його слова. І в ході стрільб беззаперечно дотримувались інструкції.

Пневматичний автомат, а ще більше – пневматичний гранатомет «Муха» викликали у хлопців справжнє захоплення. Кожен з учнів хотів відчути себе гранатометником, ціллю якого був ворожий танк, що рухався «полем бою».

PM330image005PM420image006

Особливої популярності набули мішені, що рухались – кабанець та танк. По ним прийшлась найбільша кількість пострілів, навіть фарба на металі злущилась. Проте справа того вартувала – і учні, і співробітник поліції, і інструктор залишились задоволеними відвідинами тиру.

«Найцікавіше те, – коментує хід стрільб працівник тиру, – що саме підлітки найдисциплінованіші та найвлучніші стрілки. На відміну від дорослих, вони ніколи не дозволяють зневаги до зброї, а отримавши її до рук, відразу ніби дорослішають. Зброя сама по собі дисциплінує людину, потрібно лише правильно нею користуватися».

PM544image007

Джерело: http://www.su.npu.gov.ua/