У Сумах поліція, влада та громадськість обговорили заходи протидії наркозлочинності

Друге засідання міжвідомчої робочої групи, до складу якої увійшли представники поліції, прокуратури, обласної державної адміністрації, Сумської міськради та громадських організацій і об‘єднань, відбулась у Головному управлінні Національної поліції. Ініціювало створення групи керівництво поліції Сумщини. Метою зустрічі стала розробка спільної програми заходів із протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на території міста та області.

Питання боротьби з наркозлочинністю на сьогодні є вкрай актуальним, адже поширення наркоманії, особливо в останні роки, стало однією з найгостріших соціальних проблем, нерозв’язання якої призводить до заподіяння значної шкоди здоров’ю громадян, у першу чергу молоді, негативного впливу на соціальну сферу та національну безпеку. Основні зусилля працівників поліції спрямовані на виявлення та документування каналів контрабандного надходження наркотичних засобів на територію регіону, фактів утримання підпільних нарколабораторій, наркопритонів, осіб, що займаються збутом наркотиків та втягують неповнолітніх у їх вживання.

«Однак існує маса чинників та об‘єктивних обставин, котрі не дозволяють поліції у повній мірі використати всі доступні їй можливості у боротьбі з поширенням наркотиків на території обслуговування, – наголосив тимчасово виконуючий обов‘язки начальника ГУНП Олег Григоров. – Серед них – широке використання злочинцями Інтернету: соціальних мереж, мобільних додатків, різного роду сайтів та навіть банківських ресурсів. Це значно ускладнює можливості правоохоронців встановити особи розповсюджувачів наркотичних і психотропних речовин, відслідкувати канали постачання та рух грошових коштів».

Цю думку підтримали присутні представники прокуратури Сумської області. Вони зазначили, що зусиль самих правоохоронних органів замало. В  той же час, органи державної влади та місцевого самоврядування не повинні залишатися осторонь, і мають активно сприяти правоохоронцям у межах своєї компетенції.

Присутні визначили ряд напрямків з протидії незаконному обігу наркотиків. Обговорили  запропоновані заступником начальника ГУНП Русланом Пинягою заходи боротьби з наркозлочинністю як то: організація та проведення широкомасштабних заходів роз’яснювального характеру; активне інформування громадськістю правоохоронців щодо всіх виявлених фактів розповсюдження наркотиків та психотропних засобів; проведення для молоді профілактичних і просвітницьких заходів; пропаганда здорового способу життя; забезпечення навчальними та медичними закладами профілактичних оглядів учнівської молоді; розроблення зовнішньої реклами та  розміщення її в публічних місцях, ЗМІ та на транспорті і т.ін.

Наступного разу члени робочої групи зберуться за місяць. До того триватиме збір та обговорення пропозицій щодо конструктивних заходів, спрямованих на подолання розповсюдження наркоманії на території обласного центру.