У СУМАХ ПРОСТИЛИСЯ З ОСТАННІМ ГЕРОЄМ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ ВІЙНИ

Сьогодні у Спасо-Преображенському соборі відбулося прощання з Героєм Великої Вітчизняної війни, почесним громадянином Сум Василем Опанасовичем Батєхою, який пішов від нас на 97-му році життя.

Провести в останню дорогу людину, яку безмежно любили і поважали, зібралися багато сумчан. Василь Опанасович Батєха, який отримав зірку Героя в запеклому бою при форсуванні Дніпра, залишиться в нашій історії взірцем мужності, незламності і патріотизму.

Після проведення заупокійної служби  архієпископ Сумський і Охтирський Євлогій висловив співчуття родині та близьким померлого та закликав до спільної молитви. Слова жалю з приводу непоправної втрати також висловили голова обласної ради Семен Салатенко та міський голова Сум Олександр Лисенко. Керівники громадських організацій відзначили великий внесок померлого у військово-патріотичне виховання молоді. Голова облдержадміністрації Микола Клочко зазначив, що для багатьох поколінь українців Василь Батєха буде прикладом самовідданої любові до Батьківщини.

Передав свої співчуття сім’ї Василя Опанасовича і екс-губернатор Юрій Чмирь, який особисто був із ним знайомий.  «Пам’ятаю, з якою дитячою  радістю чекав Василь Опанасович Дня Перемоги, як багато для Героя значило слово “мир”, актуальне для українців зараз», – зазначив у листі родині Юрій Чмирь.