У Сумах проводять реконструкцію очисних споруд

У рамках інвестиційного проєкту НЕФКО «Модернізація та реконструкція системи водовідведення у місті Суми» відбулася зустріч міського голови з іноземними експертами, представниками бізнесу та фахівцями ОКВП «Дніпро-Кіровоград».

Зустріч пройшла на території очисних споруд КП «Міськводоканал». Фахівці оглянули грабельне відділення, де відбувається механічна очистка стоків від сміття; пісколовки або ж резервуари, де стічні води позбавляються від мінеральних забруднень; первинні відстійники; аератори, де здійснюється біологічна очистка тощо.

Мета проекту – реконструювати каналізаційні очисні споруди для покращення рівня очистки води та захисту навколишнього середовища. Щоб виконати першочергові завдання, місто отримає до 2 млн євро. Також під час реалізації погоджено технічне завдання, проведено тендер та виділено 7 млн грн. з бюджету Сумської міської ОТГ на розроблення проєктно-кошторисної документації.

 «Один із пріоритетів нашої діяльності – екологічні програми. Спільно з водоканалом вживаємо заходи, направлені на зменшення концентрації шкідливих речовин у зворотних стічних водах, а значить неочищені стоки не потраплять до сумських річок. Участь у міжнародному проєкті дає можливість залучити додаткові кошти для покращення стану очисних споруд, реконструкція яких сприятиме покращенню здоров’я сумчан та екологічного стану довкілля», – зауважив керівник обласного центру.

Директор КП «Міськводоканал» Андрій Сагач також повідомив, що у планах комунального підприємства встановлення спеціальних решіток, які дозволять здійснювати очистку стоків від великогабаритного сміття, зокрема каміння, що убезпечує мережі від механічних пошкоджень.

Марина Тищенко