У Сумах рятувальники, водолази, поліцейські та журналісти запобігають трагедіям на зимових водоймах

6 січня у Сумах рятувальники разом з працівниками міської рятувально-водолазної служби, патрульної поліції, а також представниками центральних та обласних телеканалів провели рейд по найбільшій водній артерії обласного центру р. Псел.

Дотримуючись всіх заходів безпеки, рейдова група поспілкувалася із любителями зимової риболовлі. Громадянам наголосили, що у цей період виходити на замерзлі водойми категорично заборонено, адже крига стала тонкою, а в деяких місцях її взагалі немає.

Рибалкам вручали тематичні пам’ятки з основними вимогами безпечної поведінки на водоймах взимку та алгоритмом дій у разі виникнення екстремальної ситуації.

Наступний етап проходив в більш практичній формі. Кожен зміг наглядно побачити елементи порятунку людини з крижаної водойми. Співробітники рятувально-водолазної служби провели майстер-клас, на якому показали, як людина може самостійно вибратися з ополонки. Окрім цього, демонструвалися прийоми порятунку потопаючого, які може використати впевнений у своїх силах випадковий свідок події.

Рятувальники вкотре закликають громадян не ризикувати своїм життям, виходячи на замерзлі водойми. Якщо на ваших очах людина провалиться під кригу, одразу телефонуйте на лінію «101».