У Сумах службові собаки показали, як вміють шукати зброю, вибухівку і затримувати злочинців

У обласному центрі відбулась нарада керівників правоохоронних відомств із питань кінологічної служби, на якій обговорили питання організації роботи підрозділів службового собаківництва та заходи щодо підвищення ефективності співпраці під час розкриття злочинів, розшуку та затримання злочинців.

PM310image008

Перед нарадою провели оглядову екскурсію. Вадим Киричок, начальник кінологічного центру, підпорядкованого ГУНП Сумської області, детально розповів про роботу очолюваного ним підрозділу: скільки працює кінологів та собак, за якими методиками тренуються чотирилапі «полісмени»; скільки з них слідові-розшукові, скільки «спеціалізуються» на пошуку вибухівки та наркотичних речовин; в які «гарячі» точки виїздили працівники кінологічного центру та скільки за допомогою службових собак виявлено заборонених речей, предметів та речовин тощо.

«До речі, під час несення служби в складі миротворчого контингенту ООН в Косово, українські кінологи-правоохоронці та їх службові собаки були визнані одними з найкращих у пошуках зброї та вибухівки. Наблок-постах в зоні проведення АТО й нині несуть службу працівники поліції Сумської області зі своїми чотирилапими помічниками», – зазначив полісмен.

На думку фахівців-кінологів, програма, за якою навчають собак, досить насичена, крім того, необхідні постійні тренування, аби тварина весь час була в потрібній формі і не втрачала певних навичок.

PM67image005

Так, службові пси неохоче йдуть в темні, підвальні приміщення, де зазвичай переховуються зловмисники, або не реагують потрібним чином на лежачу людину, вважаючи її такою, що не становить небезпеки. В кінологічному центрі поліції розроблені та включені в програму навчань відповідні вправи, що дають змогу кінологам та їх вихованцям вельми успішно подолати ці недоліки.

Під час показових виступів вожаті та їх помічники продемонстрували запрошеним гостям загальний курс слухняності собак, виконання ними загальних команд, поданих голос або рухом. До того ж, згідно європейських норм кінології, собак привчають до команд на німецькій мові.

PM822image010

Гарні показові виступи продемонстрували капітан поліції Віктор Казаков та його службові лабрадор-ретривер Гуч і німецька вівчарка Кольда. Вони шукали зброю та вибухівку в ручній кладі та в автомобілі. До показу затримання ймовірного злочинця та захисту господаря долучився й старший сержант поліції Сергій Гладченко зі своєю підопічною, вівчаркою Кейсі.

PM990image009

Джерело: http://www.su.npu.gov.ua/