У Сумах святкують “Дні Європи на дивані”

13 років поспіль громадська організація «Center for Euroinitiatives», Євроклуби Сумщини, волонтери й партнери проводять у Сумах Дні Європи. Зазвичай це масовий захід в центрі міста з ярмарком, майстер-класами, іграми, флешмобами та фотозонами. Проте, цей рік вніс свої корективи. Через карантинні обмеження свято перенесли в онлайн, і вже протягом місяця Сумщина, вся Україна та країни ЄС вперше святкують разом «Дні Європи на дивані».

Онлайн-заходи розпочалися ще у квітні та триватимуть до 31 травня. На Фейсбук сторінці «Days of Europe 2020» щодня оновлюються різні активності. Міжнародні та сумські волонтери, організатори події, євроклубівці Сумщини та координатори проводять відео майстер-класи, діляться кулінарними рецептами, читають казки Європи мовою оригіналу, поширюють та обговорюють мультфільми, проводять квізи на тему Європейських цінностей, відео челенджі про країни ЄС та оновлюють рубрики з цікавими фактами.

Так, наприклад, 15 травня, учні та вчителі з України, Грузії, Німеччини та Польщі в рамках Днів Європи провели онлайн-зустріч. Близько 70 людей зібралося разом, аби поговорити про Європейські цінності, толерантність, вирішення конфліктів, безвіз та як можна подорожувати, не виходячи з дому.

Окрім цього, кожного дня на сторінці публікують привітання від колег, іноземних партнерів і мотиваційний відео колишніх євроклубівців, в яких вони діляться власними історіями, думками, досвідом і здобутками.

Цьогоріч приєднатися до онлайн-заходів може будь-хто, з будь-якої локації чи міста та у зручний час, адже вони — просто у смартфоні! І все це заради нових відкриттів: культури, мови, традицій, цінностей, історії, літератури тощо!

Попереду ще багато цікавих подій. Ви можете знайти їх на сторінці «Days of Europe 2020».