У Сумах відбулася прем’єра фільму про героїв АТО

Сьогодні в актовій залі Сумського державного педагогічного інституту імені А. С. Макаренка відбулася презентація документальної стрічки “Як ми стали добровольцями” до Дня захисника України.
Показ відбувся з ініціативи навчально-наукового інституту історії та філософії. Розпочався він під Гімн України. Після цього викладачам, студентам та гостям представили волонтерів та акторів фільму – учасників АТО.
Один з них – Ігор Михайлишин з позивним “Піаніст” виконав музичну композицію.
З вітальним словом до присутніх звернувся ректор університету Юрій Лянной. Він подякував акторам за їх мужність у захисті держави. До нього долучилася й режисер фільму Лариса Артюгіна. Вона розповіла, що до створення фільму її спонукало те, що 23 травня 2014 року на її день народження померли перші 5 добровольців. Вони захистили і її, і її свято. Цим фільмом вона дякує всім, хто врятував її життя й життя мільйонів українців.
Подякував АТОвцям й підполковник Національної Гвардії України, засновник полку “Азов” Андрій Білецький. Він певний, що добровольчий дух скоро просякне всю Україну, і тоді на неї чекає велике майбутнє. Також він вручив орден-відзнаку “Кров за Україну” солдату Анатолію Горбенку з позивним “Бугор”.
Сам же фільм розповідає історії з життя добровольців, які воювали та гинули в зоні АТО. Також хвилиною мовчання вшанували тих, хто віддав своє життя за мир на Донбасі. Режисер фільму розповіла, що хоче зробити другу частину фільму “Як ми стали добровольцями” під назвою “А що з нами стало?”
Наприкінці заходу нагородили волонтерів, які допомогли у створенні фільму. Зауважимо, вперше фільм був презентований у Києві у 2015 році. Створили фільм за волонтерські кошти.
Галіна Корявко