У Сумах відбулося засідання суду у справі замовлення побиття “Слуг народу” Михайла Ананченка і Тетяни Рябухи

У Зарічному районному суді Сум 19 серпня слухали свідка – народного депутата Михайла Ананченка. Справа стосується замовлення побиття двох народних депутатів від “Слуги народу” — Михайла Ананченка та Тетяни Рябухи. За версією слідства, побиття організував Микола Аліфанов через те, що нардепи голосували за проєкт закону про продаж земель сільгосппризначення.

Зі слів Ананченка, 15 грудня 2019 року він повернувся на вихідні з Києва до Сум. До нього на залізничному вокзалі підійшли співробітники СБУ і запропонували взяти участь у слідчих діях. Бо, за їх словами, є людина, яка хоче завдати шкоди. Нібито двоє нападників мали схопити Ананченка, нагодувати землею і зняти це на відео чи фото.

Особисто з Аліфановим Михайло Ананченко ніколи не спілкувався, сказав він, і додав, що до цієї події тиску чи погроз не отримував.

В СБУ йому сказали, що є записи, і на зустрічі був ймовірний нападник. У приміщенні СБУ Ананченку наклали грим і зробили фото. Цього ж дня були зроблені фото інсценування нападу одним із нападників у балаклаві. Михайло Ананченко виклав фото на своїй сторінці у Facebook. Метою інсценізації було показати замовнику, що напад нібито відбувся, розповів Ананченко.

Раніше на суді Микола Аліфанов говорив, що вини не визнає.


Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року на своїй сторінці у Facebook народний депутат від “Слуги народу” Михайло Ананченко розмістив фото з повідомленням про те, що, коли він повертався додому на нього напали двоє в балаклавах.
  • Наступного дня СБУ повідомила, що за допомогою фейкової інформації про напад на нардепа попередила в Сумах насильницькі дії щодо народного депутата.
  • Миколу Аліфанова звинувачують за трьома статтями Кримінального кодексу: підготовка і співучасть у злочині, та погроза або насильство щодо державного діяча. За останньою передбачено позбавлення волі до 7 років.
  • 31 липня 2020 року відбулося перше судове засідання, на якому визначили порядок розгляду матеріалів та допиту свідків.

Суспільне