У Сумах відкрили перший ісламський центр

У новому ісламському культурному центрі в Сумах є місце і для мечеті, і для розвитку ісламської культури. Його урочисто відкрили 3 червня за адресою: вул. Сумсько-Київських дивізій, 24/2.

Це вже десятий подібний центр в Україні, і перший у Сумах. У неділю ввечорі, напередодні Рамадану, тут вперше відбулася нічна молитва-таравіх.

На відкриття ісламського центру завітали представники обласної та міської влади, громадських організацій, журналісти. У вітальному слові до присутніх імам сумської мечеті Рустам Хуснутдінов прочитав аяти Священного Корану та подякував усім, хто долучився до будівництва культурного центру і запевнив, що кожен сумчанин, незалежно від віросповідання, зможе знайти в цьому центрі багато цікавого та корисного.

Завсектору у справах релігій та національностей управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Сумської ОДА Олексій Усенко передав вітання від губернатора Миколи Клочка і побажав, щоб ісламський культурний центр завжди був наповнений людьми, щоб сумчани вивчали арабську мову, ісламську культуру, але не забували і про традиції та культуру України й Сумщини.

Для гостей здійснили екскурсію приміщеннями ісламського культурного центру, у ході якої переглянули виставку фотографа Анни Корбут «Обличчя Ісламу» та скуштували традиційні східні ласощі.

Після цього у мечеті центру вірні вперше зібралися на п’ятничну проповідь та джума-намаз.

ArticleImages_63600_мусульмани_Сум_2

ArticleImages_63600_мусульмани_Суми_4

Джерело: risu.org.ua