У Сумах вимагають заборонити співи й музику у літніх кафе

Сумчанка Марія Нагорна у своїй петиції вимагає заборонити використання музичної апаратури на відкритих літніх майданчиках міста та внести зміни до проекту рішення «Про затвердження правил додержання тиші в місті Суми:

“Багато останніх років у нашому місті спостерігається повне беззаконня стосовно додержання санітарно допустимих норм шуму власниками численних літніх кафе та майданчиків. Яскравим прикладом цього можуть слугувати розважальні заклади, що знаходяться на обох берегах в районі пішохідного мосту через річку Псел з вулиці Заливна до провулку Чугуєвському в місті Суми (до того ж, усі ці торгівельно-розважальні майданчики розташовані в водоохоронній зоні річки Псел, що взагалі заборонено законодавством України!), такі, як «Тандирний двір», «Стріха», кафе з логотипами «Чернигівське» по вул. Заливна, 7/2 та багато інших.

Ці літні кафе знаходяться в зоні багатоповерхової житлової забудови та працюють з квітня по жовтень, і весь цей час щоденно їх робота супроводжується музикою, гучним живим співом, дискотеками, гучність та час звучання яких значно перевищує встановлені законом рамки. Величезна кількість мешканців нашого міста не мають змоги спокійно працювати та відпочивати у власних квартирах та у дворах своїх будинків, загальна якість життя їх значно погіршується під впливом цього негативного фактору. Навіть при зачинених вікнах у квартирі (що в літню спеку є неприпустимим) гучність музики, що лунає з вищевказаних майданчиків, особливо у вечірній та нічний час, перевищує санітарні норми, а при відчинених кватирках сягає 80-85 децибел (при вимірюванні власними пристроями для визначення рівня шуму), це при встановленій Статутом міста Суми нормі в 40 ДБА в денний та 30 ДБА в нічний час.

При встановленому законом обмеженні звучання музики 22-ю годиною вечора, її ніколи не вимикають раніше 23-ї, а у п’ятницю, вихідні та святкові дні (не рідко і в інші дні тижня) часто музичне супроводження вимикається лише після дванадцятої – другої години ночі. Музика вмикається настільки гучно, що її чутно на багато сотень метрів від її джерела. Неодноразово викликались працівники патрульної поліції, на яких покладено обов’язок слідкувати за дотриманням законодавства у даній сфері, але які не мають апаратури для вимірювання рівню шуму, а також далеко не завжди можуть навіть припинити правопорушення після 22-ї години – після їх від’їзду з місця події музика, як правило, вмикається знову, а наступного дня все повторюється без змін…”

Якщо вас теж “дістала” музика і шум вночі, долучитися до підписання цієї петиції ви можете тут

Дата початку збору підписів: 

До кінця збору підписів залишилось: 

Станом на 6 липня петицію підписали 18 осіб з 250 необхідних.