У Сумах вшанували пам’ять загиблого військового Миколи Ніколаєнка

У Сумах 15 січня згадували одного з “кіборгів” на псевдо “Нік” – Миколу Ніколаєнка. Сім років тому, у складі 93-ї механізованої бригади він захищав від російських найманців новий термінал Донецького аеропорту. Під час одного з боїв гранатометник отримав важкі осколкові поранення, від чого 15 січня 2015 року помер у лікарні Бахмута.

Однокласник бійця Дмитро Вакал говорить, що через волонтерів Микола передав йому з фронту одяг, в якому хотів прийти додому у відпустку.

Я був останнім, хто з ним розмовляв. Так вийшло, що він передав мною речі, у яких хотів їхати додому і я їх забрав, але він так і не повернувся”, – говорить Дмитро.

Мама загиблого Валентина Ніколаєнко так згадує про сина:

“Синочок, кажу, в нас і сестра є в Німеччині, і в Польщі є родичі, може ти туди поїдеш? А він каже: а як я буду тоді дивитись в очі своїм однокласникам, взагалі, я ж армію пройшов, я знаю, що це таке”.

Миколі Ніколаєнку був 21 рік. Посмертно він нагороджений орденом “За мужність” III ступеня. У вересні 2016 року на фасаді Сумської школи №29, де навчався Микола, відкрили меморіальну дошку. Йому присвоєно звання “Почесний громадянин міста Суми”.

Суспільне