У Сумах за безпритульних собак відповідає директор-«безхатченко»

Майже три дні тіло безпритульної собаки пролежало на центральній вулиці міста.

На гарячу лінію телеканалу звернулись стурбовані мешканці, кажуть, що тварину ніхто не поспішав прибирати. Сумчани не знайшли організацію, яка відповідає за вивіз мертвих тварин, тож звернулись за допомогою до кореспондентів СТС.

19

За подальшу долю тварин-безхатченків раніше відповідало підприємство «Сумижилкомсервіс», наразі ці функції передали новоствореному комунальному підприємству – «Центру догляду за тваринами». Утім, лише на папері. Керівник підприємства стверджує: не має жодного фінансування на свою діяльність.

«Я ці функції виконувати не можу, і от зараз ми бачимо, що в самому центрі міста з’явився труп тварини, яку прибрати нікому, фактично нікому», – говорить директор КП «Центр догляду за тваринами» Володимир Руденко.

15

«Мертва тварина лежить вже чотири дні, і він повинен власними руками затягнути тушу у свій власний автомобіль «Жигулі» і відвезти на полігон», – говорить депутат Сумської міськради Дмитро Наталуха.

16

Директор підприємства змушений власний транспорт використовувати для роботи. Вже кілька десятків безпритульних собак він перевіз у своєму автомобілі.

17

Підприємство почало свою роботу з 1 червня, проте  майже півроку воно існує лише у документах. Немає ні приміщення, ні транспорту, ні відповідного обладнання для відлову та підбору тварин-безхатченків. У штаті три співробітники: директор, бухгалтер та кінолог, яким доводиться  вирішувати свої робочі питання, іноді просто у коридорах міської ради.

«Все своє вожу з собою. Оце все – це офісна документація вся і вхідна, і вихідна, печатка – все це, що я вожу з собою. Також це інструментарій, яким я займаюсь відловом собак: поводок, ошийник, печатки. Шланг, щоб зав’язувати морду собаці, якщо вона себе не правильно веде».

18

21

Директор неодноразово звертався з приводу офісу для підприємства. Надсилав звернення у червні, отримав відписку: немає вільного приміщення. Так само немає і спеціально облаштованого місця для перетримки тварин-безхатченків.

Проблема безпритульних тварин є глобальною у Сумах. За статистикою, більше півтори тисячі бродячих собак живуть на вулицях міста – сумчани уживаються із ними, хто як може.

23

Приміром, у червні цього року на вулиці Петропавлівській вночі масово потруїли чотирилапих, мешканці прокинулись від страшного вою, а вранці побачили тіла тварин. За рік до цієї події  до наших колег звернулись зі схожою ситуацією, на дитячому майданчику в одному з подвір’їв міста,  сумчанин виявив отруту, проте запізно, собака знайшла її раніше. Тварину вчасно доправили до ветеринара. Час від часу сумчани скаржились і на агресивну поведінку безпритульних собак. Наприклад, минулого року студенти одного з вишів, не могли спокійно вийти з гуртожитків – собаки, що тут оселилися, не давали проходу місцевим.

Аби нарешті цивілізовано вирішити наболілу проблему для сумчан, депутати міськради взяли її на особистий контроль.

«Як депутат Сумської міської ради я вимагаю негайно від виконавчої влади втрутитись в цю проблему, бо в останній час в місті Суми дуже багато отруюють тварин, а також негайно надати всі умови для повноцінного існування кп, тобто це і транспорти, і приміщення, і земельну ділянку, бо людям, навіть ніде сісти, немає транспорту щоб довезти собаку на стерилізацію і питання звичайно перетримки тварин!», – зазначає депутат Сумської міськради Оксана Малюк.

25

Позитивний досвід вирішення проблем із безпритульними собаками мають інші міста України. Приміром, у Львові відкрили перший в Україні центр адаптації безпритульних тварин.  Подібні заклади є і в інших містах Україні, а ось Суми у цьому питанні пасуть задніх. Ми проконтролюємо, чи надасть змогу влада Сум повноцінно працювати профільному комунальному підприємству.