У Сумах зберігається тенденція до стабілізації ситуації з COVID-19

Як повідомила під час щопонеділкової апаратної наради начальниця управління охорони здоров’я Сумської міськради Олена Чумаченко, минулого тижня, як і тиждень до того,  спостерігалося зменшення кількості  первинних та активних хворих – на 24% і 31% відповідно.

Протягом тижня захворіло 625 сумчан, померло 24 особи, одужало 1685 осіб. На стаціонарному лікуванні наразі перебуває 337 дорослих і 20 дітей.

Посадовиця нагадала про те, що 9 грудня набуває чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України, яким розширив перелік установ та організацій, працівники яких мають бути обов’язково щеплені. Також Олена Чумаченко нагадала про посилення з 6 грудня правил карантину для невакцинованих у «жовтій» зоні та про скорочення терміну дії «жовтих» COVID-сертифікатів, що становить 30 днів замість 120.

Начальниця управління охорони здоров’я наголосила на тому, що вакцинація залишається єдиним ефективним засобом убезпечення від важкого перебігу недуги, про що свідчить моніторинг ситуації серед хворих, які перебувають на стаціонарному лікуванні. Серед них невакциновані становлять 81%. Серед хворих на кисневій терапії таких 89%, серед тих, хто потребують інтенсивної терапії в реанімації, 100%.

Минулого тижня було щеплено 9622 особи. Загалом медичними закладами міста внесено до E-Health 295470 записів про вакцинацію щодо 158775 осіб – 61,3% від усього населення міста або 74% дорослого населення.

Оцінюючи перспективи виходу Сум із «червоної» зони, Олена Чумаченко повідомила, що останньої доби спостерігалося перевищення лише одного з індикаторних показників – коефіцієнта виявлення випадків інфікування COVID-19. Але він також знижується, хоча і не дуже швидкими темпами.