У Сумах жодна міська лікарня не має апарату для проведення КТ

У розпал пандемії коронавірусу у сумських міських лікарнях і досі немає жодного апарату для проведення комп’ютерної томографії – медичного обстеження, що при підтвердженому Covid-19 дозволяє точно з’ясувати, наскільки  у хворого вражені легені.

Втім на апаратній нараді в мерії сьогодні, 12 квітня, начальниця міського управління охорони здоров’я Олена Чумаченко повідомила, що один такий апарат у Сумах вже є – на території Центральної міської лікарні, але він поки що не встановлений, оскільки спочатку потрібно модернізувати електромережу лікарні. За словами чиновниці, зробити це остаточно вдасться до кінця квітня. І вже на наступному тижні ще один апарат буде поставлений до міської лікарні №5.

«Обстеження на цих апаратах буде безкоштовним, до того ж дозволить швидше виявляти хворобу. Ми повинні направити всі потужності міських лікарень на лікування пацієнтів, хворих на COVID-19, – наголосив Олександр Лисенко. – Якщо цього тижня ситуація з хворими не покращиться, ми змушені будемо вдатись до більш жорсткого карантину».

Апарати КТ будуть встановлені у стаціонарних відділеннях лікарень, тож в першу чергу обстеження на них проходитимуть хворі, яких госпіталізуватимуть. Своєю чергою Олена Чумаченко зауважила, що такого ажіотажу на комп’ютерну томографію, як у першу хвилю епідемії, не спостерігається, адже відповідні дослідження дозволяє проводити нова рентгентехніка, яку придбали для лікарень міста.

Нагадаємо, місто поки що лишається у червоній зоні, ситуація напружена, медичний персонал працює на межі можливостей – щодня хворобу діагностують у 200-300 сумчан.

 

 

Поділитися в соцмережах: