У Сумах змінили умови проведення конкурсу реконструкції Театральної площі

Сьогодні на брифінгу в Сумській міській раді обговорили зміни проведення відкритого архітектурного конкурсу на визначення кращого проекту реконструкції, забудови та благоустрою Театральної площі.

Зміни відбулися через те, що під час обговорення з учасниками деталей конкурсу були виявлені технічні недоліки: на один день було прострочено нормативне проведення конкурсу. А конкурсантам з інших  надали час на детальніше вивчення місцевості.

За словами головного архітектора міста Андрія Кривцова, можна вносити подібні зміни на початку конкурсу.

Начальник відділу генерального плану та архітектурного планування СМР Олександр Фролов розповів, які саме зміни внесли в умови конкурсу.

«Ми внесли зміни не лише в терміни, а й в основне завдання. Ми прописали умову, аби учасники враховували, що частина провулку Академічного та вулиці Гагаріна, які формують площу Театральну, належать до магістральних вулиць районного значення з одностороннім рухом. Автомобільний рух по вулиці Герасима Кондратьєва та Покровській до провулку Академічний – односторонній. Також додали, що земельна ділянка на розі вулиць Герасима Кондратьєва та провулку Академічного перебуває у достроковій оренді під розміщення об’єкта торгівлі», – говорить Олександр Фролов.

Це прописали, адже, наприклад,  учасники з інших міст не знають про напрямки руху автомобілів у Сумах чи про існування та території площі орендованої ділянки.

Також відбулися зміни в умовах фінансування конкурсу.

Наразі дата оголошення конкурсу – 9 жовтня, початок проектування – 9 листопада, термін проектування – 62 календарні дні, 10 січня дата подання конкурсних робіт на розгляд,  ну і 8 лютого підбиття підсумків. Виставка конкурсних робіт відбудеться  з 21 лютого до 1 березня.

Зауважимо, що до управління архітектури вже надійшло більше 10 робіт. Зокрема дві заявки міста Києва  та Харкова.

Галіна Корявко