У Сумах з’явився новий мурал

У Сумах створили новий мурал. Побачити його можна біля католицького костелу на вулиці Псільській.
Як саме створювався мурал, розповіли на сторінці Наша галерея у фейсбуці.
“У сонячний травневий день прихожани римо-католицької церкви Благовіщення Пресвятої Діви Марії, волонтери, художники та люди, які опинилися у важких життєвих ситуаціях, взяли в руки пензлі, дістали фарби і перетворили старий цегляний паркан на яскраву картину.
Люди, які прийшли до церкви за допомогою, довго вагалися, не наважувалися взяти участь, споглядали з боку. Потім найбільш рішучі стали обговорювати, допомагати. На якихось кілька годин вони стали частиною активного суспільства,  долучилися до творчої праці, змінили вигляд місцини біля церкви на краще. Колишній художник покращив композицію, колишній маляр пояснив технологію нанесення фарб. Нехай на кілька годин, але вони стали такими ж активними громадянами, як і соціально захищені люди.
Партиципативні художні практики – це не тільки творчість, яка виявляється в муралах. Це інструмент соціальної інтеграції, інклюзії, адже над спільною справою працюють люди різних походжень, соціальних статусів, фізичних можливостей. Це спосіб заявити про себе, про своє існування, про свої ідеї, мрії, прагнення.
Тепер на тихій вуличці Псільській біля Костел Суми є нова картина. Перехожі роблять світлини, місцеві жителі з цікавістю розглядають, а хтось, про кого нічого не знають містяни, подумає: «На цьому малюнку те, що хотів намалювати Я».”, – йдеться у повідомленні.

Поділитися в соцмережах: