У Сумах виявили новий вид комарів, який може переносити небезпечні захворювання

Фахівці Сумського обласного центру контролю та профілактики хвороб виявили новий вид комарів роду Aedes – Aedes detritus.

Цей вид комарів зустрічається і в інших регіонах України, а також в країнах ЄС. Щоправда, для жителів Сумщини це вперше. Офіційно даний вид підтверджено фахівцем Центру громадського здоров’я м. Київ.

Впродовж літа жителі Сумщини скаржилися на болючі укуси комірів. Відчували сильні алергічні реакції. «Злочинець» – маленький за розміром небезпечний комар роду Aedes detritus.

Aedes detritus – це болотяний комар, який спеціально пристосувався до холоду.Він може бути активним з березня по листопад або навіть грудень. Пік активності та кровосмоктання – з червня по вересень. Покоління дорослих комарів може бути активними, навіть до зими, якщо температура повітря буде вище, ніж зазвичай. Деякі личинки, цього виду, можуть провести зиму в личинковому стані, щоб з’явитися на початку наступного року.

Aedes detritus,охоче нападає на всіх ссавців, переважно на відкритому повітрі і в денний час, з посиленням піка активності ввечері. Укуси Aedes detritus належать до найболючіших серед комарів роду Aedes. Вони можуть викликати алергічну реакцію, яка проявляється у вигляді набряку, почервоніння та свербежу шкіри. У деяких випадках алергічна реакція може бути дуже сильною і вимагати медичної допомоги.

Комарі роду Aedes detritus можуть переносити небезпечні захворювання, такі як, гарячка Західного Нілу. Це доведено науковцями з Великобританії, методом ПЛР досліджень.