У сумській мерії роз’яснили, чи зростуть у місті тарифи на тепло

З 18 жовтня в Сумах вже починають включати тепло в житловому фонді. За словами представників СТЕ, уже традиційно їхня частина міста буде включена протягом шести днів.

За інформацією мера Сум Олександра Лисенка, 18 неутеплених садків – уже з теплом. Ті, що утеплені, поки не зверталися з проханням включити опалення. У лікарнях також уже тепло. У школах же, поки канікули, будуть підтримувати черговий опалювальний режим.

Також мер Сум пояснив ситуацію щодо тарифів на тепло. За його словами, з’явилася інформація про те, що в місті нібито планують піднімати тарифи на тепло.

“Хочу пояснити: у Сумах будуть тарифи на рівні тих цін на газ, які були затверджені Кабміном. А це 7,42 грн для населення і 16,80 – для бюджетної сфери, – заявив він. – По бюджетній сфері тариф буде змінюватися, тому що місто оплачує ці витрати з бюджету. А що стосується населення – тариф буде встановлено, але застосовуватися він не буде. Він буде працювати тільки в ситуації компенсації з держбюджету або з міськбюджету, оскільки між міськими головами та урядом був укладений Меморандум, за яким повинен бути передбачений компенсаторний механізм.

Так що ми впроваджуємо тарифи на рівні минулого року. Але, щоб можна було розробити для теплогенеруючих компаній компенсаторний механізм, на місцевому рівні повинні бути розраховані й прийняті нові тарифи. Що стосується компенсацій, зараз ми чекаємо рішення ВР щодо змін до бюджету 2021 р.”

ВШ